Total TW213028 Inverter MMA welding machine 130A
KSh 14,000.00 Original price was: KSh 14,000.00.KSh 11,500.00Current price is: KSh 11,500.00.
IGBT inverter technology
Input voltage: 1~220-240V
Frequency: 50/60Hz
Output current: 15-130A
Duty cycle:130A@45%
LED display
No-load voltage: 75V
Max.output current: 130A
Diameter of electrode: 1.6-2.5mm
Anti-stick/Hot start/Arc-force
1 Pcs electrode holder with cable
Category: Welding
Tag: MMA welding machine 130a
Description
IGBT inverter technology
Input voltage: 1~220-240V
Frequency: 50/60Hz
Output current: 15-130A
Duty cycle:130A@45%
LED display
No-load voltage: 75V
Max.output current: 130A
Anti-stick/Hot start/Arc-force
Reviews (0)
Be the first to review “Total TW213028 Inverter MMA welding machine 130A” Cancel reply
Related products
AICO AC ARC WELDER 400amps
FINDER IGBT MMA Welding Machine–200 A
FINDER Inflator and Gauge Kit
INGCO Auto-darkening welding helmet
INGCO Inverter MMA welding machine 160A
INGCO Safety goggles
QUALITY PIPE WELDING MACHINE SET
Royce High Quality Inverter Welding Machine MMA-300S
WOKIN INVERTER MMA DC WELDING MACHINE, 200A