Total TW218028 Inverter MMA welding machine 180A
KSh 18,000.00 Original price was: KSh 18,000.00.KSh 17,500.00Current price is: KSh 17,500.00.
IGBT inverter technology
Input voltage: 1~220-240V
Frequency: 50/60Hz
Output current: 15-180A
Duty cycle:180A@45%
LED display
No-load voltage: 89V
Max.output current: 180A
Diameter of electrode: 1.6-4.0mm
Anti-stick/Hot start/Arc-force
1 Pcs electrode holder with cable
Category: Welding
Tags: Inverter MMA welding machine 180A, welding machine 180A
Description
IGBT inverter technology
Input voltage: 1~220-240V
Frequency: 50/60Hz
Output current: 15-180A
Duty cycle:180A@45%
LED display
No-load voltage: 89V
Max.output current: 180A
Anti-stick/Hot start/Arc-force
Reviews (0)
Be the first to review “Total TW218028 Inverter MMA welding machine 180A” Cancel reply